NowośćOferta na wsparcie realizacji programu ChUKSprawdź, jak możemy Ci pomóc!
17/04/2024
Aktualności

Słowem wstępu

  • 2 października 2023
  • czas czytania 2 min
Słowem wstępu

Aby zobaczyć pełną treść tego postu, proszę zaloguj się.

Logowanie i rejestracja są bezpłatne.

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować tutaj.

Jesteśmy, by informować. Wspierać. Edukować. Cel? Poszerzyć Twoją wiedzę i wzmocnić kompetencje. Dla skuteczności Twojego działania.


Widzimy zmiany w charakterze zarządzania placówkami POZ. Ze stawki kapitacyjnej przechodzimy do skomplikowanego systemu rozliczeń. Dochodzi współpraca POZ z podmiotami zewnętrznymi. Konieczne jest wspieranie pracy wszystkich zaangażowanych osób, od rejestracji po gabinet zabiegowy i lekarski. Tak, by pracować jeszcze mocnej jako zespół. Także z nowymi członkami, jeśli POZ dołączył do opieki koordynowanej.

Widzimy rosnące potrzeby społeczności, w których pracujemy. Coraz starszych chorych, z coraz większą liczbą schorzeń. Rosnące wyzwania profilaktyki, w tym wczesnego wykrywania chorób oraz ich zapobiegania, np. poprzez szczepienia. POZ przyjął na siebie wiele z tych wyzwań, także w czasie pandemii.

Dostrzegamy na co dzień ekonomiczne uwarunkowania naszej pracy, rosnące koszty, konkurencję. Wymagania. Uważamy, że skutecznie zarządzany POZ może im sprostać.

Kim jesteśmy?

Grono osób współtworzących strefęPOZ.pl obejmuje lekarki i lekarzy, pielęgniarki i rejestratorki, koordynatorki i koordynatorów. A także radcę prawnego, menedżerki i menedżerów POZ, specjalistkę od ubezpieczeń, wreszcie: ludzi od biznesu. Będziemy ich po kolei Ci przedstawiać. Oni sami będą dostarczać tutaj rzetelnej wiedzy. Z przykładami. Konkretnymi danymi. Wyliczeniami. Także finansowymi! Tak… pokażemy jak to działa finansowo. I jak może działać lepiej.

Po co?

Nie ma skutecznej opieki medycznej bez silnego POZ. Truizm. Nie ma jednak silnego POZ bez skutecznego i pro-aktywnego zarządzania. Tego chcemy uczyć, dzielić się dobrymi praktykami, pomagać. Bardzo praktycznie. strefaPOZ.pl ma Ci dostarczyć wiedzy i umiejętności. Praktycznych rozwiązań. Gdybyś jednak potrzebowała więcej, gdybyś potrzebował – jesteśmy do dyspozycji. Budujemy rozwiązania, które Cię wspomogą lub wyręczą.

A zatem do zobaczenia!

Alek Biesiada

O autorze

Redaktor naczelny

Aleksander Biesiada, lekarz specjalista medycyny rodzinnej, absolwent Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego, Pełnomocnik Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej ds. Innowacji i Rozwoju, członek Zespołu ds. wdrożenia opieki koordynowanej Ministra Zdrowia, prezes Wydawnictwa Interaktywnego Medutools - firmy z pogranicza nowych technologii informatycznych, edukacji i medycyny. Przewodniczący sekcji opieki wspierającej i leczenia bólu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Autor publikacji naukowych, rozdziałów podręczników medycznych oraz wystąpień konferencyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień mHealht, eHealth, opieki paliatywnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Autor dwóch blogów tematycznych dla pacjentów i ich rodzin (lekarzrodzinny.blog i mistrzpolikarp.pl). W okresie od 2012 roku doradza w licznych projektach informatycznych w medycynie, zwłaszcza na etapie seed i pre-seed, w tym finansowanych ze środków UE lub na etapie pozyskiwania funduszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *