NowośćOferta na wsparcie realizacji programu ChUKSprawdź, jak możemy Ci pomóc!
17/04/2024
Porady praktyczne

Rewolucje w eZWM

  • 24 października 2023
  • czas czytania 2 min
Rewolucje w eZWM

Aby zobaczyć pełną treść tego postu, proszę zaloguj się.

Logowanie i rejestracja są bezpłatne.

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować tutaj.

Do podpisania zlecenia na wyroby medyczne konieczny jest “Profil zaufany”. Efekt? Coś co wcześniej w imieniu lekarza wykonywał asystent medyczny, teraz znów wraca do gabinetu.

Konieczność podpisania wniosku eZWM Profilem zaufanym

Czy są inne opcje?

Zlecenie w EZWM można podpisać tylko przez profil zaufany (docelowo NFZ będzie dodawał inne rodzaje podpisu elektronicznego – kiedy – na razie nie wiadomo). Wystawiając zlecenie poprzez system placówki można je podpisać za pomocą certyfikatu ZUS e-ZLA, podpisem kwalifikowanym lub przez profil zaufany. Zachęcam do kontaktu z dostawcą oprogramowania w placówce. Bezpośrednio z EDM będzie prościej.

Inne alternatywy?

Zlecenie eZWM w systemie NFZ może być wystawione i podpisane także przez upoważnionego asystenta medycznego. Więcej o tym napiszemy w osobnym materiale już wkrótce.

To nie koniec zmian

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem od 1 stycznia 2024 roku zmianie ulegną kody wyrobów medycznych. Także w tym obszarze warto przygotować swój zespół na zmiany.

Szkolenie online

Zachęcamy do przekazania informacji o szkoleniu online o zasadach wystawiania zapotrzebowania na wyroby medyczne lekarzom pracującym w Państwa placówkach! Webinar został zrealizowany na platformie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i dostępny jest za darmo (wystarczy założyć konto w serwisie).

Strona www webinaru w serwisie PTMR

Nagranie webinaru dostępne jest pod adresem:

O autorze

Redaktor naczelny

Aleksander Biesiada, lekarz specjalista medycyny rodzinnej, absolwent Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego, Pełnomocnik Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej ds. Innowacji i Rozwoju, członek Zespołu ds. wdrożenia opieki koordynowanej Ministra Zdrowia, prezes Wydawnictwa Interaktywnego Medutools - firmy z pogranicza nowych technologii informatycznych, edukacji i medycyny. Przewodniczący sekcji opieki wspierającej i leczenia bólu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Autor publikacji naukowych, rozdziałów podręczników medycznych oraz wystąpień konferencyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień mHealht, eHealth, opieki paliatywnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Autor dwóch blogów tematycznych dla pacjentów i ich rodzin (lekarzrodzinny.blog i mistrzpolikarp.pl). W okresie od 2012 roku doradza w licznych projektach informatycznych w medycynie, zwłaszcza na etapie seed i pre-seed, w tym finansowanych ze środków UE lub na etapie pozyskiwania funduszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *