NowośćOferta na wsparcie realizacji programu ChUKSprawdź, jak możemy Ci pomóc!
17/04/2024
NFZ Opieka koordynowana Środki unijne Wydarzenia

Salmed 2024 – o POZ

  • 27 lutego 2024
  • czas czytania 2 min
Salmed 2024 – o POZ

Aby zobaczyć pełną treść tego postu, proszę zaloguj się.

Logowanie i rejestracja są bezpłatne.

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować tutaj.

Nowości rynkowe branży medycznej, debaty na temat aktualnych wyzwań stojących przed sektorem ochrony zdrowia. Prezentacja najbardziej obiecujących startupów rynku medtech. I co najważniejsze dla POZ – dyskusja o środkach na rozwój podstawowej opieki zdrowotnej. To wszystko podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED. Najbliższa edycja wydarzenia organizowanego w cyklu dwuletnim odbędzie się 19-21 marca 2024 r.

W panelu Narodowego Funduszu Zdrowia prelegenci skupią się na finansowaniu i rozwoju placówek medycznych. Eksperci przybliżą założenia największego projektu inwestycyjnego z dofinansowaniem. Dzięki temu do placówek POZ trafi wsparcie w wysokości 1 miliarda złotych m.in. na zakup sprzętu medycznego i prace adaptacyjne. To wszystko w kontekście opieki koordynowanej.

O inwestycjach

Inwestycje planowane są nie tylko w szpitalnictwo. Inwestować będzie sam płatnik (NFZ). W najbliższych latach planowana jest realizacja projektu inwestycyjnego z dofinansowaniem w ramach Funduszu Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko. Dzięki temu do placówek POZ trafi wsparcie na zakup sprzętu medycznego, na rozwój IT, w tym telemedycyny oraz do wykonania prac remontowych. O tych możliwościach finansowania będzie można dowiedzieć się na targach SALMED. Prelegenci zaproszeni przez NFZ przyjrzą się także koordynacji świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności w POZ, która okazuje się rozwiązaniem sprzyjającym zwiększeniu jakości opieki dla pacjenta.

Panel podczas targów

W panelu, który odbędzie się 19 marca 2024, godz. 13.00-15.00 (1 dzień targów SALMED) weźmie udział także redaktor naczelny strefyPOZ, lek. Aleksander Biesiada.

Panel: (Za)Inwestuj w koordynację, czyli nowe podejście do opieki zdrowotnej

Prelegenci:

  • Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia;
  • dr Filip Nowak, Prezes, Narodowy Fundusz Zdrowia;
  • Maciej Karaszewski, zastępca dyrektora, Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Narodowy Fundusz Zdrowia;
  • prof. Agnieszka Mastalerz – Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej;
  • lek Aleksander Biesiada , Pełnomocnik Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej ds. Innowacji i Rozwoju, członek Zespołu ds. wdrożenia opieki koordynowanej Ministra Zdrowia

O autorze

Redaktor naczelny

Aleksander Biesiada, lekarz specjalista medycyny rodzinnej, absolwent Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego, Pełnomocnik Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej ds. Innowacji i Rozwoju, członek Zespołu ds. wdrożenia opieki koordynowanej Ministra Zdrowia, prezes Wydawnictwa Interaktywnego Medutools - firmy z pogranicza nowych technologii informatycznych, edukacji i medycyny. Przewodniczący sekcji opieki wspierającej i leczenia bólu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Autor publikacji naukowych, rozdziałów podręczników medycznych oraz wystąpień konferencyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień mHealht, eHealth, opieki paliatywnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Autor dwóch blogów tematycznych dla pacjentów i ich rodzin (lekarzrodzinny.blog i mistrzpolikarp.pl). W okresie od 2012 roku doradza w licznych projektach informatycznych w medycynie, zwłaszcza na etapie seed i pre-seed, w tym finansowanych ze środków UE lub na etapie pozyskiwania funduszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *