NowośćOferta na wsparcie realizacji programu ChUKSprawdź, jak możemy Ci pomóc!
Newsy Opieka koordynowana

Nowoczesne rozwiązania telemedyczne w ścieżce kardiologicznej opieki koordynowanej

  • 14 października 2024
  • czas czytania 4 min
Nowoczesne rozwiązania telemedyczne w ścieżce kardiologicznej opieki koordynowanej

Aby zobaczyć pełną treść tego postu, proszę zaloguj się.

Logowanie i rejestracja są bezpłatne.

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować tutaj.

(Artykuł sponsorowany) 

Nowoczesne rozwiązania telemedyczne w ścieżce kardiologicznej opieki koordynowanej 

Holtery są niezwykle przydatne w codziennej pracy lekarzy, nie tylko kardiologów, ale także innych specjalistów, w tym lekarzy rodzinnych. Są wykorzystywane do diagnostyki wielu chorób, w tym także chorób objętych opieką koordynowaną (OK) – migotaniu przedsionków, niewydolności serca i nadciśnienia tętnicze. W ramach OK lekarze POZ mają możliwość realizacji świadczeń w ramach budżetu powierzonego, który w ścieżce kardiologicznej obejmuje badania holterowskie (24-, 48- i 72-godzinną rejestrację EKG oraz 24-godzinną rejestrację ciśnienia tętniczego). 

W 2023 roku według danych NFZ badanie Holter RR było najczęściej udzielanym świadczeniem w ramach budżetu powierzonego OK, obejmując prawie 15% osób z poradą kompleksową (ponad 88 tys. pacjentów). Na trzecim miejscu tej klasyfikacji znalazło się 24-godzinne badanie holterowskie EKG (prawie 42 tys. pacjentów). To wskazuje na ogromną potrzebę poszerzania diagnostyki, która może być wykonywana także w POZ bez konieczności odsyłania pacjentów do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS). Dla pacjentów może to stanowić znaczne ułatwienie dostępu do diagnostyki oraz skrócenie czasu do postawienia odpowiedniej diagnozy.

Część placówek może jednak napotkać problemy z realizacją tych badań, m.in. z powodu braku czasu lub niewystarczającej liczby specjalistów, którzy mogliby na bieżąco analizować wyniki tych badań lub też brakiem właściwego sprzętu dostępnego bezpośrednio w placówce. Rozwiązaniem dla tych placówek może być usługa Holter Do Domu.

Holter Do Domu – wsparcie placówek POZ 

Podmiot leczniczy Holter Do Domu to nowoczesne rozwiązanie telemedyczne (Digital Health), które pozwala na zdalne opisywanie badań holter EKG i RR przez wykwalifikowanych kardiologów.  Proces korzystania z usługi jest prosty: po zakończeniu badania holterem, personel medyczny w placówce podłącza urządzenie do komputera, a dane z badania są wgrywane przez bezpieczną aplikację dostępną na dedykowanej stronie internetowej.

Opisane przez specjalistów kardiologii wyniki badania są gotowe do pobrania w ciągu trzech dni, a w pilnych przypadkach możliwe jest uzyskanie opisu natychmiast – informacja o gotowym do pobrania wyniku przekazywana jest za pośrednictwem sms oraz e-maila. To niezwykle ważne dla pacjentów, ale także dla pracujących w POZ lekarzy. Opisy badań są zawsze wykonywane przez doświadczonych kardiologów, co gwarantuje ich wysoką jakość.

Holter Do Domu oferuje nie tylko usługi zdalnego opisywania badań, ale także możliwość wypożyczenia nowoczesnych holterów. Oferowane urządzenia ważą jedynie 18 gramów, co ogranicza nieprzyjemne doznania pacjentów wynikające z założonego obciążenia przez cały czas trwania badania. Dla placówek POZ to rozwiązanie może być korzystne, z uwagi na brak konieczności zakupu drogiego sprzętu. Firma oferuje także bezpłatne instruktaże dla personelu medycznego współpracujących placówek.

Podsumowanie

Badania holterowskie stanowią podstawę diagnostyki kardiologicznej, która może być realizowana w POZ w ramach OK, a Holter Do Domu to rozwiązanie telemedyczne, które odpowiada na potrzeby placówek POZ w kontekście realizacji badań z budżetu powierzonego. Zdalne opisywanie badań holterowskich przez wykwalifikowanych kardiologów to oszczędność czasu i zasobów kardiologów przyjmujących w ramach OK, którzy w zaoszczędzonym czasie mogą przyjąć innych pacjentów, a także zapewnienie wysokiej jakości analizy i opisu wykonanego badania. Z różnych przyczyn nie każda placówka posiada zasoby finansowe i/lub organizacyjne na wdrożenie opisanych badań.  Możliwość wypożyczenia sprzętu oraz pełne wsparcie techniczne obniża próg wejścia, ułatwia  pracę placówki i zapewnia pacjentom kardiologicznym kompleksową diagnostykę. Warto wspomnieć również o aspekcie biznesowym. Większa dostępność do świadczeń m.in zwiększa zadowolenie pacjentów oraz powoduje wzrost liczby deklaracji. Za tym idzie także wzrost rentowności naszej placówki.

 

Więcej informacji znajdą Państwu tutaj:

  • poz.holterdodomu.pl
  • Numer telefonu.: 690195560

 

O autorze

Daria Zawodnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *